هاله آرامی

هاله آرامی

ساز تخصصی : پیانو دانش آموخته رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی از دانشگاه علم و صنعت ایران است.
وی نوازندگی پیانو را در سال ۱۳۶۳ آغاز کرد و در این زمینه از آموزه های فرزانه تفضلی ،آندره مرادیان و گلریز هاشمی بهره برد و دوره های مباحث نظری موسیقی و اصول آهنگسازی را نزد دکتر کامبیز روشن روان و نیز دوره اصول و مبانی اجرا را نزد استاد شریف لطفی گذراند.
وی از سال ۱۳۷۹ به تدریس نوازندگی پیانو از در آموزشگاه های چون آموزشگاه موسیقی سرایش و آوان اشتغال داشته و علاوه بر تحقیق در زمینه روشهای متداول آموزش پیانو در سطح جهان، به خصوص به کودکان، مقالاتی نیز در این زمینه در نشریه مرکز گسترش آموزشهای هنری ترجمه و تالیف کرده است.
او در جشنواره موسیقی فجر سال ۱۳۸۸ به عنوان پیانیست با سایه سدیفی و در زمینه همنوازی با ساز و آواز کلاسیک ، با گروه موسیقی سرناد به سرپرستی مهشاد بنکدارنیا و نیز طی سالهای ۱۳۸۹ _۱۳۹۴ با گروه موسیقی آیدا به عنوان پیانیست همکاری داشته است.
در سال ۱۳۹۱ نیز اجرای دو نوازی تار آذری و پیانو با سرپرستی وی در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت. در این برنامه او به عنوان پیانیست به همنوازی با تار آذری به نوازندگی اعتبار قلی اف پرداخت.
کتاب" کاربرد پدالهای پیانو "به ترجمه وی نوشته الکساندر بوخفتسف در سال ۱۳۹۸ توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شده و هم اکنون کتاب "مدیریت ترس صحنه" به ترجمه او و قلم جولی جفی نیجل توسط انتشارات هنر موسیقی در دست چاپ است.
هم اکنون وی علاوه بر فعالیت در گروه های موسیقی، در زمینه همنوازی با آواز و سازهای مختلف نیز فعالیت داشته و به تدریس پیانو اشتغال دارد.